Programul liturgic

Vă prezentăm mai jos programul obișnuit al slujbelor din Aberdeen, Dundee și Inverness. Slujba Sfintei Liturghii se ține în românește și atunci când este nevoie și în engleză. Cei care doresc să se spovedească sunt rugați să ia legătura în prealabil cu Parintele Andrei.

Slujba Sfântei Liturghii va fi ținută în fiecare duminică și în zilele de sărbători. Slujbele din timpul săptămânii vor avea loc fie dimineață devreme ori seara după ora 18.00.

Vezi pagina de Facebook a Parohiei

Aberdeen

Datorită pandemiei cu coronavirus, North Parish Church a decis că nu se poate folosi Church Hall pentru slujbe. În prezent, suntem în discuții cu ei și ne vor pune la dispoziție biserica lor Northfield Parish Church (1 Byron Cres, Aberdeen AB16 7HA). Această biserică o să fie pusă la vânzare, dar până atunci o putem folosi noi și eventual putem încerca s-o cumpărăm. În momentul în care terminăm cu reparațiile și aranjăm biserica să poată fi folosită vă vom anunța. Doamne ajută!

Dundee

Sfânta Liturghie se ține de regulă în fiecare duminică de la ora 10.00 și va fi transmisă online. Adresa bisericii este St Andrews Orthodox Church, Salem Street, Dundee, DD1 1LE.

Inverness

Slujbele pe perioada următoare se vor ține la la Royal Northern Infirmary Chapel.
Următoarea slujbă va fi anunțată ulterior.