Programul liturgic

Vă prezentăm mai jos programul slujbelor din Aberdeen, Dundee și Inverness. Slujba Sfintei Liturghii se ține în românește și atunci când este nevoie și în engleză.

Calendarul Zilei

Aberdeen

Slujbele se țin în Aberdeen North Parish Church (fosta Mastrick Parish Church), Greenfern Road, Aberdeen, AB16 6TR. Întrucât biserica este folosită de congregația lor în fiecare duminică, noi avem acces în general sâmbătă după ora 11:00. Programul slujbelor va fi afișat periodic pe pagina aceasta sau pe Facebook.[17/12/2022]

Dundee

Slujbele religioase au loc la Biserica "Sfântul Andrei", Salem Street, Dundee, DD1 1LE.

Inverness

Sfânta Liturghie se ține în a treia sâmbătă a fiecărui luni precum și în alte zile care vor fi anunțate ulterior. Slujba este în limba engleză dar ocazional include și litanii în alte limbi. Slujbele vor avea loc la Saint John’s Church, Southside Road, Inverness IV2 3BG. Sfânta Liturghie începe al ora 11.00 iar spovedaniile la 10.15. Spații de parcare sunt disponible pentru patru mașini dar există permisiunea de a parca la centrul medical vis-a-vis biserică. Arhiepiscopia greacă folosește biserica în primele două sâmbete ale lunii.